Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Klub Wodny PTTK

Wspomnień czar

Aktualności
Podsumowanie 62 edycji Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry PDF Drukuj Email

W dniu 2 września 2018r., odbyła się 62 edycja Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry, którą Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Suwałk.

Wystartowało 60 jachtów, na których płynęło 178 osób pochodzących z różnych miast Polski m.in. z Białegostoku, Warszawy, Augustowa, Sokółki, Pabianic, Suwałk, gm. Suwałki oraz Kluby Wodne: PTTK o/Suwałki, „HAŃCZA”, ”KAMENA” oraz Stowarzyszenie „Wigierski Wiatr” mające siedziby nad jeziorem Wigry.


Sponsorami głównymi regat byli:

· Prezydent Miasta Suwałk - puchary i materiały promocyjne m. Suwałki.

· Bank Spółdzielczy w Suwałkach - nagrody zwycięskim załogom.

Nagrody losowane wśród wszystkich startujących w regatach ufundowali oraz wsparli organizację ogniska żeglarskiego następujący sponsorzy:

· SABO - market budowlany STOBUD

· Browar Północny Suwałki

· Karczma Myśliwska” Łanczkowscy s.c.

· CHATA – Suwałki

· Grohe

· Salag

· Paweł i Izabela Olszewscy

Trasę regat 62 Błękitnej Wstęgi Jeziora Wigry w słońcu i umiarkowanym wietrze, najszybciej pokonała załoga z Warszawy na jachcie typu Storm 22 „Rykoszet” - sternik Przemysław Tkacz zdobywając Puchar Prezydenta Miasta Suwałk z Błękitną Wstęgą.


Żeglarze sklasyfikowani zostali również w czterech klasach: Optymist, Omega Standard, Jachty Kabinowe oraz MICRO.

 

Optymist

Omega standard

Micro

Jachty kabinowe

I miejsce

Paweł Brezgieł
UKŻ Grot-OsiR S-ki

SternikMaciej Garniewski DŻKS DŻYGIT Białystok

załoga - Bartek Ksok

załoga - Paweł Kulesza

Sternik – Maciej Kondracki , Celafon.pl

załoga - Karol Sarosiek

załoga - Grzegorz Naruk

SternikPrzemysław Tkacz, Wigierski Wiatr

załoga – Bożena Tkacz

Optymist

Omega standard

Micro

Jachty kabinowe.

II miejsce

Wiktor Nowak UKŻ Grot-OsiR S-ki

Sternik - Andrzej Stępkowski, KŻ Kamena

załoga - Janusz Poulakowski

załoga - Michał Osyda

Sternik - Jarosław Walicki , KW Hańcza

załoga – Katarzyna Walicka

załoga – Angelika Tomaszewska

załoga – Michał Walicki

Sternik – Jerzy Ordyłowski, Spujnia Warszawa

załoga – Krzysztof Kopciński

załoga – Marcin Łaskowski

III miejsce

Jędrzej Gref UKŻ Grot-OsiR S-ki

Sternik- Piotr Ossowski, Nord Augustów

załoga – Ewelina Łapińska

załoga – Jakub Pomichter

Sternik – Dariusz Ferenc , KW PTTK o/Suwałki

załoga - Kuba Kisłowski

załoga - Aleksandra Grudzińska

Sternik – Marek Baryła, KW PTTK o/Suwałki

załoga – Sylwia Baryła

załoga – Tycjan Baryła

załoga – Józef Klimko

 

Załogi sklasyfikowane w poszczególnych klasach na miejscach I – III otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Do tradycji regat należy losowanie nagród rzeczowych, dzięki uprzejmości sponsorów dla wszystkich uczestników regat (178 nagrody).

Dzień wcześniej tj. 1 września 2018r. Klub Wodny PTTK o/Suwałki gościł na swojej przystani w Starym Folwarku uczestników regat wraz z przyjaciółmi na uroczystym ognisku żeglarskim. Imprezę towarzyszącą uświetnił młodzieżowy zespół „Sonus” z GOK Krzywe oraz Suwalska Formacja Szantowa „Zmiana Wachty”. Zabawa i śpiewy trwały do białego rana.

Do zobaczenia za rok!!

Komandor Klubu Wodnego

PTTK o/ Suwałki

Romuald Sztabiński

 

 
Zawiadomienie o Regatach!! PDF Drukuj Email

 
Podsumowanie XIII Regat o Puchar Wójta PDF Drukuj Email

 

 

18 sierpnia 2018r. odbyły się XIII Regaty o Puchar Wójta Gminy Suwałki. Startowało 16 jachtów w klasie Omega Standard i MICRO. Organizatorem regat był Klub Wodny PTTK o/ Suwałki i Gmina Suwałki.

Regaty uroczyście otworzył Wójt Gminy Suwałki Pan Tadeusz Chołko.

Uczestnikami regat byli mieszkańcy z Augustowa, Suwałk,  z gm. Suwałki i Jeleniewo - ogółem 51 uczestników.

 

Wyniki w poszczególnych klasach przedstawiają się następująco:

Omega Standard

I miejsceKW Hańcza/gm. Suwałki

1.  Szymon Topolski - sternik

2.  Łukasz Topolski - załoga

3.  Piotr Topolski- załoga

 

II miejsce - KW PTTK o/Suwałki / Suwałki

1.  Piotr Butkiewicz - sternik

2.  Piotr Kirkuć - załoga

3.  Aleksandra Grudzińska  - załoga

 

III miejsce - KW KAMENA Suwałki

1.  Marek Szeszko - sternik

2.  Mirosław Mirowski - załoga

3.  Grzegorz Kosiński - załoga

 

MICRO:

I  miejsce - Augustów

1.  Maciej Kondracki - sternik

2.  Karol Sarosiek - załoga

3.  Grzegorz Naruk - załoga

 

II  miejsce – KW Hańcza/gm. Suwałki

 

1.  Jarosław Walicki - sternik

2.  Katarzyna Walicka - załoga

3.  Dorota Bagan - załoga

4.  Michał Walicki - załoga

 

III  miejsce –  KW PTTK o/Suwałki

1.   Dariusz Ferenc - sternik

2.   Marcin Grudziński - załoga

3.   Paweł Ferenc  - załoga

 

Na zakończenie regat Sekretarz Gminy Suwałki Zbigniew Mackiewicz z Przewodniczącym Rady Gminy Markiem Jerominem wręczyli zwycięskim załogom puchary, dyplomy oraz nagrody.

Dodatkowo Przewodniczący Gminy Suwałki ufundował nagrody specjalne dla najmłodszego i najstarszego uczestnika regat.

 

 

 
Podsumowanie XXVI Regat o Puchar Dyrektora WPN PDF Drukuj Email

15 sierpnia 2018r. odbyły się XXVI Regaty oPuchar Dyrektora Wigierskiego Parku Narodowego”. Regaty uroczyście otworzył Dyrektor WPN Pan Jarosław Borejszo.

Łącznie startowało 25 jachtów w klasie „Omega Standard”,MICRO” i  „Jachty Kabinowe”.

Organizatorem regat był Klub Wodny PTTK o/ Suwałki i Wigierski Park Narodowy.

Wzięło udział 79 uczestników z następujących miast: Augustów,  Białystok,  Warszawa,  Poznań, Pabianice, Lublin, Wrocław oraz Suwałki  gm.Suwałki, gm. Bakałarzewo i gm. Krasnopol.

Wyniki w poszczególnych klasach przedstawiają się następująco:

Omega Standard

I miejsceKW Kamena

  1. Andrzej Stępkowski - sternik
  2. Janusz Poulakowski- załoga
  3. Michał Osydazałoga

II miejsce - KW Hańcza/gm. Suwałki

  1. Szymon Topolski – sternik
  2. Łukasz Topolski załoga
  3. Piotr Topolski  - załoga

III miejsce - KW KAMENA Suwałki

  1. Marek Dembowski- sternik
  2. Jarosław Dembowski - załoga
  3. Aleksandra Łankiewicz - załoga

MICRO:

I miejsce - KW Hańcza/Suwałki

  1. Michał Walicki - sternik
  2. Paweł Drozdowski - załoga
  3. Barbara Urbańska - załoga
  4. Angelika Tomaszewska - załoga

II miejsce – Augustów

  1. Maciej Kondracki - sternik
  2. Karol Sarosiek - załoga
  3. Grzegorz Naruk - załoga

III miejsce –  KW PTTK o/Suwałki / Suwałki

  1. Dariusz Ferenc - sternik
  2. Marcin Grudziński - załoga
  3. Paweł Ferenc - załoga

Jachty Kabinowe:

I miejsce – KW Wigierski Wiatr/Warszawa

  1. Przemysław Tkacz - sternik
  2. Bożena Tkaczzałoga

II miejsce - KW PTTK Suwałki/Suwałki

  1. Jacek Baryła - sternik
  2. Marek Baryła - załoga
  3. Sylwia Baryła - załoga
  4. Tycjan Baryła – załoga
  5. Dariusz Borowski-złoga

III miejsceKW PTTK Suwałki/Suwałki

  1. Robert Kordaszewski - sternik
  2. Andrzej Tyczkowski - załoga
  3. Antoni Kordaszewski - załoga

 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z regat pod tym adresem.

 

 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3


KLUB WODNY PTTK w SUWAŁKACH .